четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Рамос не планира да ја заврши кариерата ниту да го раскине договорот со ПСЖ

Рамос не планира да ја заврши кариерата ниту да го раскине договорот со ПСЖ

Агентот на Серхио Рамос ги демантира шпекулациите дека фудбалерот ќе го раскине договорот со Пари Сен-Жермен.

Братот и агент на дефанзивецот на парижаните, Рене Рамос негира и дека фудбалерот ќе ја заврши кариерата.

-Серхио не планира да ја заврши кариерата или да го раскине договорот со клубот. Без сомнение. Сè додека може ќе игра, иако периодов има физички проблеми, истакна Рене Рамос.

Серхио Рамос дојде во ПСЖ во јули 2021 година. Од тој момент фудбалерот нема одиграно ниту еден меч поради повреда.

Договорот на играчот со ПСЖ е со важност до летото 2023 година. (МИА)

Коронавирус