сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 89
home Фудбал

Рамос може да дебитира за ПСЖ во Лига 1 против Лил

Рамос може да дебитира за ПСЖ во Лига 1 против Лил

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос денеска треба да ги обнови тренинзите во општата група по повредата, пишува „Le Parisien“.

Според францускиот весник, 35-годишниот фудбалер целосно закрепна од повредата и ќе учествува на денешниот тренинг на ПСЖ.

Рамос би требало да дебитира на натпреварот од 12. коло од Лига 1 против Лил. Натпреварот ПСЖ – Лил ќе се одигра на 29 октомври.

Шпанецот се приклучи на парискиот тим во летниот трансфер период како слободен агент. Претходно играчот играше за Реал Мадрид. Откако дојде во парискиот клуб, Рамос ниту еднаш не се појавил на теренот на официјални натпревари.