петок, 7. мај 2021. Вести денес: 171
home Фудбал

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија.

Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и влезе во апликацијата, како и дефанзивецот Марсело, кој би можел да ја пропушти средбата поради својата работа како набљудувач на изборите за Собранието на Мадрид.

Во пријавата за составот е и капитенот на тимот Серхио Рамос, кој не играше изминатиот период поради повреда, како и левиот бек Ферлан Менди, но недостасува партнерот на Рамос во центарот на одбраната Рафаел Варан.

Коронавирус