недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 63
home Фудбал

Рамос ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид на две години

Рамос ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид на две години

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има принципиелен договор со управата на клубот за продолжување на договорот. Според „Ел Ларгуеро“, новиот договор на 34-годишниот Шпанец ќе има важност две години.

Претходно беше објавено дека Рамос може да ја продолжи кариерата во ПСЖ, бидејќи сегашниот договор на капитенот на „кралевите“ се пресметува до летото 2021 година.

Дефанзивецот игра во Реал од 2005 година. Како дел од тимот, тој стана петкратен шпански шампион и четири пати ја освојуваше Лигата на шампионите.

Во тековната сезона, Рамос одигра 10 натпревари, постигна три гола и направи една асистенција.

Коронавирус