четврток, 5. август 2021. Вести денес: 144
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Фудбал

Рамос има понуди од ПСЖ, Јунајтед и Сити

Рамос има понуди од ПСЖ, Јунајтед и Сити

Дефанзивецот Серхио Рамос, кој го напушти Реал Мадрид, разгледува опции за продолжување на кариерата. Триесет и петгодишниот Шпанец во моментов има понуди од Пари Сен-Жермен, Манчестер јунајтед и Манчестер сити, објави „АС“.

Меѓу клубовите од Манчестер, Рамос го фаворизира Јунајтед поради историјата на клубот. Како и да е, дефанзивецот би сакал да се пресели во ПСЖ, а не во некој од премиерлигашите.

Прво, понудата на парижаните финансиски ја надминува понудата на Манчестер јунајтед, а исто така вклучува договор на 2 години. Второ, Рамос смета дека Париз е вистинското место за него и неговото семејство.

Коронавирус