сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 37
home Фудбал

Ракитиќ заминува од Барселона, Куман го отпиша, Хрватот избра клуб од Шпанија

Ракитиќ заминува од Барселона, Куман го отпиша, Хрватот избра клуб од Шпанија

Иван Ракитиќ и Барселона и дефинитивно се разделуваат, Хрватот е на пат да се врати во Севилја од каде дојде во клубот од Каталонија.

Ракитиќ е отпишан од Роналд Куман, Хрватот по шест години минати во Барселона се враќа во клубот кој го напушти во 2014 година.

Медицинските прегледи се во тек, Ракитиќ имаше понуди од клубови од Италија и Англија, сепак тој ја избрал Севилја.

Коронавирус