вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 192
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Фудбал

Ракитиќ: Секогаш е тешко да се освои Ла Лига – најдобрата лига на светот

Ракитиќ: Секогаш е тешко да се освои Ла Лига – најдобрата лига на светот

Стрелецот на победничкиот гол за Барселона на синоќешниот дуел со Атлетик, Иван Ракитиќ, рече дека е задоволен што му донесе победа на тимот и потенцира дека според него, Ла Лига е најтешката лига на светот.

– Беше тежок натпревар. Атлетик ни создаде многу проблеми. Но, драго ми е што го постигнав мојот прв гол во сезоната. Ретко е да не реализирам толку долго и јас сум лут поради тоа. Секогаш е тешко да се освои Шпанското првенство, бидејќи ова е најдобрата лига на светот.

Барселона и Реал Мадрид водат „мртва“ трка за првото место. Каталонците имаат три бода повеќе во однос на мадридскиот клуб, но и натпревар повеќе.

Локални избори 2021