петок, 16. април 2021. Вести денес: 60
home Фудбал

Ракитиќ се сели во Милано

Ракитиќ се сели во Милано

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Барселона и Интер се договориле околу трансферите за зимскиот преоден рок, односно дека хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ од јануари се сели во Милано.

Тој ќе биде на позајмица во Интер до јуни 2020 година, а потоа Италијанците се обврзани да го откупат неговиот договор за околу 30 милиони евра.

Интер го сакаше Хрватот во своите редови уште летово, но клубовите не се договорија, а сега откако Барса и дефинитивно го отпиша одлучи да го продаде.

 

Коронавирус