четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Фудбал

Рајола им предложи на Реал и Јунајтед мега-размена на своите ѕвезди

Рајола им предложи на Реал и Јунајтед мега-размена на своите ѕвезди

По непрофесионалнот потег по елиминацијата на Реал Мадрид од Лигата на шампионите, Еден Азар многу веројатно уште ова лето ќе го напушти „кралскиот“ клуб. Азар во Мадрид пристигна како големо засилување и замена за Кристијано Роналдо, но досега речиси и да нема одиграно ниту еден натпревар каков што се очекува од него, а капак на сè беше и неговото смеење со поранешните соиграчи по натпреварот на „Стемфорд Бриџ“.

Не е познато каде офанзивниот играч би можел да ја продолжи кариерата, но славниот агент Мино Раијола има решение. Имено, тој верува дека е можна размена помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал, во која Пол Погба би се преселил во Мадрид, и Азар во Манчестер.

„Погба во Реал Мадрид е тешка, но не и невозможна мисија. Што ако Реал понуди размена Азар-Погба? Ако тоа го сакаат и двете страни, зошто да не?“, рече Рајола, чиј клиент е француски фудбалер од редовите на Јунајтед.

Погба игра одлично во дресот на Јунајтед во последниот период и конечно стана важна алка во тактиката на Солскјер, но кога во прашање е неговата иднина, секогаш постои опција за заминување од „Олд Трафорд“.

Коронавирус