четврток, 23. март 2023. Вести денес: 6
home Фудбал

Работнички и Ренова без голови по првиот меч од 16.коло

Работнички и Ренова без голови по првиот меч од 16.коло

Работнички и Ренова го отворија 16.коло во Првата македонска фудбалска лига со натпревар без голови на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

И по промената на тренерот и доаѓањето на Борче Христов на клупата во Работнички не се променија премногу работи  кој сега е во низа од четири натпревари без победа (три порази и едно реми) и на сите четири нема постигнато ниту еден гол.

ПРВА ЛИГА 16.КОЛО
(утре, 13 часот)
Струга – Тиквеш
Академија П. – Брегалница
Борец – Македонија ЃП
Шкендија – Пелистер
Скопје – Шкупи

loading...