сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 26
home Фудбал

Пукна тиквата во соблекувалната на Јунајтед: Роналдо не сака да го види, а камоли да му подаде топка

Пукна тиквата во соблекувалната на Јунајтед: Роналдо не сака да го види, а камоли да му подаде топка

Maнчестер Јунајтед доживеа дебакл на домашен терен, откако загуби од Ливерпул (0:5). Навивачите на „црвените ѓаволи“ очекуваа нивните миленици да ги запрат „црвените“, но место тоа доживеаа тежок пораз на свој терен. Во овој натпревар потфрли и Роналдо кој беше нервозен поради резултатот, па во еден момент имаше и неспортски потег во дуелот со Џонс.

По ваквиот исход на „црвените ѓаволи“ медиумите на Островот почнаа со анализа за ситуацијата во соблекувалната. „ЕСПН“ објави дека атмосферата не е баш идеална и дека некои играчи не се во добри односи.

Издвоени беа Кристиано Роналдо и Мејсон Гринвуд за кои „ЕСПН“ тврди дека немаат никаков однос на теренот. Роналдо и Гринвуд ретко соработуваат. Наводно, Роналдо сака од Гринвуд да игра повеќе на крилната позиција и да биде тој кој него ќе му асистира, но младиот играч на Јунајтед во досегашните натпревари покажа дека е и одличен стрелец и често ги завршува акциите.

Едно е јасно, следниот тренер во Јуанјтед ќе има големи проблеми со ѕвездите во соблекувалната, очигледно досега Солскјер не успеа да воспостави рамнотежа , ниту да се справи со ситуацијата како во тимот меѓу играчите, така и на теренот.

Коронавирус