понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 115
home Фудбал

Публиката се враќа и на стадионите во Италија

Публиката се враќа и на стадионите во Италија

Во Италија публиката ќе може да се врати на 1 мај најавуваат медиумите од оваа земја. Ограничен број на луѓе ќе можат да присуствуваат на натпреварите во Серија А, а според најавите, максималната бројка се очекува да биде до 1000 лица, љубители на фудбалот.

Од друга страна, на мечевите кои одржуваат во салите бројот на навивачи ќе биде ограничен на 500.

Така, во финишот на шампионатот ќе има навивачи во Калчото, а најсреќни се оние на Интер, кој е најблиску до титулата, прва од 2010 година.

.

Коронавирус