вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 100
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ протестира со возила против ненародната власт предводена од СДСМ

home Фудбал

ПСЖ започна преговори за Деле Али, Мурињо даде интересно објаснување за неговото отсуство

ПСЖ започна преговори за Деле Али, Мурињо даде интересно објаснување за неговото отсуство

Францускиот шампион Пари Сен Жермен започна разговори за играчот за врска на Тотенхем, Деле Али, според „Телеграф“.

Жозе Мурињо го замени англискиот репрезентативец на паузата од мечот со Евертон, а потоа го остави надвор од тимот за средбите со Локомотив (Пловдив) и денешниот натпревар со Саутемптон.

Во меѓувреме, Тотенхем го понуди Али во зделката за Герет Бејл и Серхио Регилон. Сепак, Реал Мадрид не сакаше да го земе играчот за врска.

Пред денешниот натпревар, Мурињо даде интересно објаснување за фактот дека Али не е во групата.

– Имаме доста голем состав. Имаме премногу играчи на некои позиции и некои од нив ја плаќаат цената за тоа, рече Мурињо.

Коронавирус