вторник, 31. март 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ПСЖ започна преговори со Мбапе за нов договор

ПСЖ започна преговори со Мбапе за нов договор

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе може да го продолжи договорот со клубот. Францускиот клуб веќе започна преговори со 20-годишниот фудбалр, пренесува „Л’Екип“.

Претходно се појавија информации дека ПСЖ сакал да потпише петгодишен договор со Мбапе со годишна плата од 30 милиони евра плус бонуси.

За Мбапе е заинтересиран и Реал Мадрид, но претседателот на клубот Насер Ал-Хелифи не сака да го продаде Французинот и ќе се сретне со неговиот агент во блиска иднина.

Оваа сезона Мбапе има одиграно 11 натпревари на сите натпреварувања, постигна девет гола и три асистенции.