сабота, 28. март 2020. Вести денес: 74
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ПСЖ влегува во трка со Јувентус за потписот на Погба

ПСЖ влегува во трка со Јувентус за потписот на Погба

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да замине во Пари Сен-Жермен, пренесува францускиот портал „Le10sport.com“.

Според изворот, парижаните ќе се натпреваруваат за 26-годишниот Французин со Јувентус.

Во тековната сезона, Погба одигра само седум натпревари во Премиер лигата, во кои оствари две асистенции.

Цената на играчот од средниот ред според „Трансфермаркет“ е 100 милиони евра.