четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Фудбал

ПСЖ се врати на тронот

ПСЖ се врати на тронот

Фудбалерите на Пари Сен Жермен на пет рунди до крајот на првенството го обезбедија шампионскиот трофеј во француската Лига 1.

По пауза од една година титулата повторно се враќа кај „светците“ кои синоќа со убедливи 7:1 го совладаа се уште актуелниот првак Монако.

За ПСЖ ова е седми шампионски наслов и петти во последните шест години.

Во Француското првенство останува неизвесна борбата за другите две места кои носат учество во ЛШ, а за нив конкурираат Монако, Лион и Марсеј.