сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ПСЖ сака да го размени Икарди за Агуеро

ПСЖ сака да го размени Икарди за Агуеро

Пари Сен Жермен сака да го размени напаѓачот Мауро Икарди со фудбалерот на Барселона, Серхио Агуеро, пренесува „Ел Национал“.

Според изворот, една од причините за евентуалниот трансфер е желбата на напаѓачот на ПСЖ, Лионел Меси да игра во ист тим со Агуеро.

Оваа сезона, играчот одигра еден натпревар за Барселона и нема постигнато гол.

Икарди учествуваше на 11 средби и постигна три погодоци.