вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Фудбал

ПСЖ подготвува понуда за Мбапе од 32 милиони евра годишно

ПСЖ подготвува понуда за Мбапе од 32 милиони евра годишно

Пари Сен-Жермен има намера да му понуди договор на напаѓачот Килијан Мбапе со плата од 32 милиони евра годишно.

Новинарот на „Ла Газета дело Спорт“, Николо Шира, напиша ја објави оваа информација на својот Твитер.

Договорот со 22-годишниот француски репрезентативец ќе се пресметува до 2026 година.

Претходно беше објавено дека Мбапе чека на понуда од Реал Мадрид и не сака да остане во ПСЖ.

Актуелниот договор на напаѓачот е до 30 јуни 2022 година.

Мбапе игра во ПСЖ од 2018 година. Минатата сезона тој настапи на 47 натпревари за парискиот клуб, на кои постигна 42 гола и оствари 11 асистенции.

Коронавирус