понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ПСЖ подготвува договор за Рамос 1+1, фудбалерот бара 13 милиони евра годишно

ПСЖ подготвува договор за Рамос 1+1, фудбалерот бара 13 милиони евра годишно

Дефанзивецот Серхио Рамос, чиј договор со Реал Мадрид истекува утре, преговара за трансфер во ПСЖ. Според „Л’екип“, Шпанецот сака да добие договор на 2 години со плата од 13 милиони евра по сезона.

Парижаните се сомневаат дека потпишувањето договор со 35-годишниот фудбалер за таков период е правилна одлука. Клубот е наклонет кон давање договор на Рамос со 1+1.

За потсетување, Рамос не се согласи со Реал Мадрид за нов договор токму поради несогласувања околу рокот на договорот. Мадрид беа подготвени да го ангажираат фудбалерот само една година.

Минатата сезона, Рамос одигра 15 натпревари во Ла Лига и постигна два гола.

Коронавирус