четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 132
home Фудбал

ПСЖ почна преговори со Куртоа

ПСЖ почна преговори со Куртоа

Голманот на Челзи, Тибо Куртоа стапил во контакт со францускиот фудбалски великан Пари Сен Жермен, објавија француските медиуми.

Како што се наведува, белгискиот голман е заинтересиран да биде дел од проектот на ПСЖ.

Петставниците на „светците“ веќе разговарале со Куртоа кој има актуелен договор со „сините од Лондон“ до 2019 година.

Куртоа сака да го напушти Челзи, бидејќи премиерлигашот многу веројатно нема да игра во Лигата на шампионите следната сезона.