четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 129
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Фудбал

ПСЖ оствари контакт со Зидан

ПСЖ оствари контакт со Зидан

Раководството на Пари Сен-Жермен е заинтересирано да го покани Зинедин Зидан на функцијата главен тренер.

Претставници од парискиот клуб веќе го контактирале тренерот на Реал Мадрид. Средбите се случиле во последните неколку недели, објави „Okdiario“.

Четириесет и осумгодишниот Зидан се врати на својата позиција како главен тренер на Реал во 2019 година и веќе следната година му донесе титула од шпанската Ла Лига. (МИА)

Коронавирус