понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 144
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Фудбал

ПСЖ му нуди неверојатна плата на Роналдо

ПСЖ му нуди неверојатна плата на Роналдо

Пари Сен Жермен не се откажува од намерата да го ангажира Кристијано Роналдо, а за неговата плата е подготвен да издвои по 45 милиони евра годишно.

Парискиот клуб сака да го искористи незадоволството на Роналдо во Реал од Мадрид и да го привлече со примања исти како на Лионел Меси во Барселона. Досега ѕвездата на Реал заработуваше по 21 милион евра годишно.

Роналдо веднаш по освојувањето на Лигата на шампионите најави за можноста да замине од Мадрид, но потоа изјави дека е погрешно разбран и на навивачите им порача дека „ќе се видат следната сезона“.

Откупната клаузула на Роналдо е невројатни една милијарда евра, а ПСЖ е подготвен за трансферот да понуди 150 милиони евра.

Коронавирус