сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 47
home Фудбал

ПСЖ ќе може да смета на Мбапе за мечот со Сити

ПСЖ ќе може да смета на Мбапе за мечот со Сити

Францускиот фудбалски клуб ПСЖ на располагање ќе ги има сите фудбалери пред полуфиналниот меч со Манчестер Сити во ЛШ откако Килијан Мбапе се опорави и ги надмина проблемите со мускулот што го мачеа во пресрет на овој викенд.

Според француските медиуми фудбалерот во меѓувреме без поголеми проблеми одработи два тренинга .

Коронавирус