сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

ПСЖ и Евертон се подготвени да го купат Пелегрини од Рома за 30 милиони евра

ПСЖ и Евертон се подготвени да го купат Пелегрини од Рома за 30 милиони евра

Премиерлигашот Евертон се приклучи во борбата за играчот од средниот ред на Рома, Лоренцо Пелегрини, за кој се интересира и францускиот шампион Пари Сен-Жермен.

Двата клуба се подготвени да платат компензација од 30 милиони евра, за 23-годишниот фудбалер и член на италијанската репрезентација, објави новинарот Николо Скира. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, двата клуба се согласни на Рома да и платат две транши од по 15 милиони евра.

Оваа сезона, Пелегрини има 18 настапи за Рома, постигнато еден гол и остварено девет асистенции.

Коронавирус