понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 111
home Фудбал

ПСЖ го раскина договорот со Родригез поради љубовна афера

ПСЖ го раскина договорот со Родригез поради љубовна афера

Францускиот првак ПСЖ го раскина договорот со Шпанецот Хесе Родригез, по медиумиските написи за негова вмешаност во љубовна афера.

Родригез дојде во ПСЖ од редовите на Реал Мадрид во 2016 година, а доби отказ шест месеци пред истекот на договорот со францускиот шампион.

Дваесетиседумгодишниот шпански фудбалер во ПСЖ заработуваше 400.000 фунти неделно, а раскинот на договорот уследи по новинските извештаи дека ја изневерувал сопругата Аура Руиз со своја блиска пријателка, фотомодел Росио Амар.

Коронавирус