понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 112
home Фудбал

ПСЖ го изедначи рекордот на Реал Мадрид со гол на 34 последователни настапи во ЛШ

ПСЖ го изедначи рекордот на Реал Мадрид со гол на 34 последователни настапи во ЛШ

Лисабон, 19 август 2020 (МИА) – Пари Сен-Жермен повтори рекорд на Реал Мадрид во фудбалската Лига на шампиони. Парижаните синоќа го погодија голот на Лајпциг во полуфиналето на турнирот, постигнувајќи гол во 34. натпревар по ред.

Реал Мадрид го постави овој рекорд помеѓу 2011 и 2014 година.

ПСЖ го доби натпреварот со 3:0 и за прв пат во својата историја се пласира во финалето на елитното натпреварување.

Коронавирус