петок, 4. декември 2020. Вести денес: 109
home Фудбал

ПСЖ го бара Венгер

ПСЖ го бара Венгер

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер кој се наоѓа под голем притисок од навивачите на „топчиите“ да го напушти клубот, можно е да биде новиот тренер на Пари Сен Жермен, објавија француските медиуми.

Се шпекулира дека раководството на ПСЖ веќе стапило во контакт со 68-годишниот Французин за да добие одговор дали тој е подготвен на лето да го преземе кормилото на „светците“.

За сите е јасно дека по фијаското против Реал Мадрид, Унаи Емери нема да остане на „Паркот на принцовите“ по крајот на сезоната, а дали негов наследник ќе биде Венгер може да се знае наскоро.

Вчера на Островот се појави информација дека Венгер нема намера сам да го напушти Арсенал и дека тоа може да се оствари само доколку добие отказ.

Останува да се почека разврската и во ПСЖ и во Арсенал и да се види дали понудата од Франција може да го премисли Венгер.

Коронавирус