вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ПСЖ-Дортмунд без публика

ПСЖ-Дортмунд без публика

Реванш натпреварот од осминафиналето на Лигата на шампионите меѓу Пари Сен-Жермен и Борусија Дортмунд ќе се одржи без гледачи поради коронавирусот. Според „РМЦ Спорт“, поради оваа мерка, парижаните ќе загубат околу 10 милиони евра приходи што би можеле да ги добијат од продажба на билети и реклами.

Натпреварот ќе се игра утре (11 март) во Париз со почеток во 21 часот.

Првата средба заврши со победата на германскиот тим со резултат 2:1.

Коронавирус