сабота, 18. јануари 2020. Вести денес: 1
home Фудбал

ПСЖ бара Реал да го вклучи Куртоа во трансферот на Нејмар

ПСЖ бара Реал да го вклучи Куртоа во трансферот на Нејмар

Реал Мадрид преговара за трансфер за напаѓачот на ПСЖ Нејмар, јавуваат шпанските медиуми. Според „Ел Чирингвито“, Реал Мадрид би сакал да го вклучи Кејлор Навас во договорот, но, парижаните не се задоволни. Тие би сакале да го видат голманот Тибо Куртоа при евентуален договор за Бразилецот.

Во сезоната 2018/19 година, Нејмар одигра 28 натпревари за ПСЖ, постигна 23 голови и 13 асистенции.

Моменталната цена на Нејмар е околу 180 милиони евра.