вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Прво „Ел Класико“ без гол по 17 години

Прво „Ел Класико“ без гол по 17 години

Екипите на Барселона и Реал Мадрид одиграа 0:0 во одложениот дуел од десеттото коло на Ла Лига.

Гостите на „Сантијаго Бернабеу“ имаа јасна предност, особено во текот на првото полувреме.

Ова е прво „Ел Класико“ без гол по 17 години.

По ремито, двата тима остануваат на врвот на Примера, со тоа што „Лос Кулес“ се први поради подобра гол разлика

Коронавирус