петок, 3. јули 2020. Вести денес: 226
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Фудбал

Првата дама на Ливерпул на високи потпетици и во тесен фустан играше фудбал (ВИДЕО)

Првата дама на Ливерпул на високи потпетици и во тесен фустан играше фудбал (ВИДЕО)

Линда Пичут, сопругата на сопственикот на Ливерпул, Џон Хенри потполно ги маѓепса навивачите по мечот во кои тие ја загубија титулата од Манчестер Сити.

Имено таа и покрај розовиот фустан, ракавиците на себе и високите потпетици, по мечот на „Енфилд“ излезе на тревникот и започна да игра со топката, по што го погоди празникот гол.

Навивачите по овој нејзин гест ја поздравија и ја пофалија нивната прва дама.

Линда во 2009 година се омажи за американскиот тајкун и сопственик на Ливерпул.

Парламентарни избори 2020