недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 99
home Фудбал

Прва победа на Барселона во ЛШ

Прва победа на Барселона во ЛШ

Шпанскиот фудбаски тим Барселона конечно се израдува на победа во Лигата на шампионите откако го совладаа Динамо Киев на свој терен.

Единствениот погодок го постигна Пике кој по центаршут на Алба се најде на вистинското место и погоди за победа од 1-0.

Во вториот меч од терминот од 18:45, Салцбург со 3-1 го победи Волфсбург.

Окафор даде два гола, еден постигна Адејеми, погодокот за гостите беше дело на Нмеча.

Коронавирус