среда, 14. септември 2022. Вести денес: 68
home Фудбал

Прв жолт картон за македонски фудбалер на ЕП 2020

Прв жолт картон за македонски фудбалер на ЕП 2020

Александар Трајковски е првиот македонски фудбалер кој доби жолт картон на ова Европско првенство.

Како причина за жолтиот картон е наведено “удар со лакт“.

Македонија замина на полувреме со нерешен резултат 1:1.

Коронавирус