недела, 24. септември 2023. Вести денес: 27
home Фудбал

Провокатор во Загреб: Се појави во дрес на Франција сред толпа, па доби еден жежок шамар и уште неколку удари (ВИДЕО)

Провокатор во Загреб: Се појави во дрес на Франција сред толпа, па доби еден жежок шамар и уште неколку удари (ВИДЕО)

За време на финалниот натпревар на СП 2018, Французин избегна поголем ќотек, кога среде плоштадот во Загреб се радуваше на победата на триколорите. Пред натпреварот се поздрави со навивачите на Хрватска, но по завршвањето на натпреварот и победата на неговата репрезентација се одлучи на провокација.

Се качи на бандерата каде го славеше триумфот на Триколорите, а навивачите на Хрватска брзо го симнаа на тлото.

Доби шамар и уште неколку удари и сигурно нема по добро да го памети престојот во главниот град на Хрватска.