вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 39
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Провокација во Премиер лигата: Џака асистира, Мустафи погодува и слави со двоглав орел, фудбалерот на Арсенал го чека казна (ВИДЕО)

Провокација во Премиер лигата: Џака асистира, Мустафи погодува и слави со двоглав орел, фудбалерот на Арсенал го чека казна (ВИДЕО)

Англискиот фудбалски сојуз (ФА) ќе спроведе истрага за радувањето на фудбалерот на Арсенал, Шкодран Мустафи на дуелот со Кардиф.

Мустафи беше стрелец на првиот гол за „топџиите“, а потоа прослави со покажување на двоглав орел.

ФА смета дека играчот покажувал политички симболи и поради тоа треба да добие казна.

Фудбалерот на Арсенал е германски репрезентативец и има потекло од Македонија.