четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 132
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Фудбал

Провокација од Ливерпул: Јунајтед не освојува трофеи, тие живеат во минатото!

Провокација од Ливерпул: Јунајтед не освојува трофеи, тие живеат во минатото!

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, Џон Барнс кажа дека нивниот најголем ривал Манчестер јунајтед живе во минатото.

Ливерпул е на праг на титулата во Премиерлигата, додека Јунајтед се мачи за да обезбеди пласман во Лигата на шампиони, а коментар на целата ситуација даде токму Барнс.

„Кога дојдов во Ливерпул барањата беа максимални, односно тоа беа победи. Бевме најголем клуб во Англија, но потоа дојде ерата на Манчестер јунајтед. Почнавме да паѓаме во сенка и живеевме во минатото. Тоа сега му се случува на Јунајтед. Кога Сити им го презема тронот и понатаму беа голем клуб и фудбалерите беа среќни што се во Јунајтед. Па дури и да завршат за Тотнем, не им беше грижа бидејќи се дел од голем клуб. Сепак, со тек на време престанаа да победуваат, да освојуваа трофеи и почнаа премногу да живеат во минатото“, кажа Барнс.

Парламентарни избори 2020