среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

Против Украинците ќе ни суди Аргентинец

Против Украинците ќе ни суди Аргентинец

Познати се судиите кои ќе ја делат правдата на вториот меч на македонската фудбалска селекција на ЕП и мечот со Украина.

Судијата Фернандо Андрес Рапалини од Аргентина ќе биде главен арбитар. Тој е единствениот судија кој е надвор од Европа на ова Европско првенство и што се случува за првпат во историјата.

Негови помошници ќе бидат Хуан Пабло Белати и Диего Бонфра. Четврт судија е Славко Винчиќ од Словенија. Делегат ќе биде Ротем Камер од Израел.

Коронавирус