недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 74
home Фудбал

Протече нова снимка од тепачката помѓеу фановите на Лестер и Наполи (ВИДЕО)

Протече нова снимка од тепачката помѓеу фановите на Лестер и Наполи (ВИДЕО)

Лестер и Наполи одиграа одличен натпревар во првото коло од Лигата на Европа.

Натпреварот заврши со резултат 2: 2, но сепак навивачите на двата тима, кои имаа жестоки судири, фрлија сe во сенка.

На фановите на гости од Италија им беше забрането патување поради ограничувањата во сила поради пандемијата на коронавирус, но сепак се најдоа синоќа во Лестер.

По синоќешните видеа од улицата, денеска се појави ново видео од тепачката од стадионот.

Хулиганство што сигурно не го сакаме на стадионите, а казните сигурно ќе бидат строги.

Во пресметката настрадаа редари и полиција на стадионот

Локални избори 2021