петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Промовирана македонската химна за фудбалското ЕП

Промовирана македонската химна за фудбалското ЕП

Во склоп на промоцијата на новиот договор меѓу Фудбалската федерација на Македонија и Пивара Скопје како поддршка за настапот на фудбалската репрезентација на ЕП, беа промовирани и химната и спотот за ЕВРО 2020.

Химната е на бендот „Вис Рисови“, формиран за подготовка на навивачката химна од долгогодишни искрени фанови на репрезентацијата, меѓу кои Саше Љолес, Петар Младеновски, Танче Гроздановски, Никола Бочваров и Слободан Хаџи Илиев. Спотот е сниман на неколку локации во главниот град и на терените на комплексот „Куќа на фудбалот“.

foto: gol.mk

 

Коронавирус