вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 22
home Фудбал

Продолжуваат возбудувањата во ПМФЛ од 11.коло

Продолжуваат возбудувањата во ПМФЛ од 11.коло

Откако Шкупи ја совлада Ренова со 2:1 вчера во воведниот натпревар од 11 коло во ПМФЛ, подолжуваат возвудувањата во домашното фудбалско првенство и денеска.

Најголемо внимание привлекува мечот на Шкендија и Работнички во Тетово како и соочувањето на Скопје и Тиквеш на „Автокоманда“.

Во останатите средби се среќаваат Македонија- Струга Трим Лум, Пелистер- Брегалница и Борец- Академија Пандев