вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 171
home Фудбал

Продолжуваат возбудувањата во ПМФЛ, денес средби од 32.коло

Продолжуваат возбудувањата во ПМФЛ, денес средби од 32.коло

Денес во ПМФЛ ќе се одиграат средбите од 32 коло. Скопски Вардар гостува во Струга Трим Лум и ќе бара бодови за опстанок.

Струга ТЛ од друга страна има шанса за историски пласман во квалификациите за Лига Европа и со победа против Вардар, ќе направи притисок на Македонија ЃП која го пречекува новиот шампион Шкендија. Борец и Ренова играат ќе бараат бодови за опстанок додека Работнички го пречекува Силекс, а пак Шкупи е домаќин на Пелистер,.

Сите средби ќе започнат во 16 часот.

ЕУРО 2020

Македонија