вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Проблемите на Азар не се завршени

Проблемите на Азар не се завршени

Во втор последователен натпревар на Реал Мадрид, Еден Азар ќе биде чуван поради болки во глуждот. Тренерот Зинедин Зидан објави дека Белгиецот нема да патува со тимот за утрешниот натпревар против Атлетик Билбао, а не играше и против Хетафе пред неколку дена.

– Тој сè уште не се чувствува добро и не сакаме да ризикуваме. Да се ​​надеваме дека ќе биде во ред наскоро. Очекуваме сè да биде добро за 3-4 дена, рече менторот.

Денес, Азар тренираше во „Валдебебас“ со Рафаел Варан, кој исто така има болка и ќе го пропушти судирот со Баскијците. Начо Фернандез е третиот со повреда.

Доколку победат, Реал ќе ја зголеми предноста над Барселона за 7 поени за најмалку неколку часа.

Коронавирус