четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 114
home Фудбал

Проблеми за Реал Мадрид, Крос се повреди, го пропушта стартот од сезоната

Проблеми за Реал Мадрид, Крос се повреди, го пропушта стартот од сезоната

Тони Крос има повреда поради која околу еден месец ќе биде надвор од теренот, соопштуваат шпанските медиуми.

Шпанската лига стартува за помалку од две недели, а Карло Анчелоти за првите натпревари на располагање нема да го има Тони Крос.

Според „Марка“, Тони Крос има мускулна повреда поради која ќе биде надвор од теренот околу еден месец.

Тоа значи дека Крос ќе ги пропушти мечевите против Алавес и Леванте, а можеби и дуелот против Бетис.

Коронавирус