сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Проблеми за Ковач: Една од најголемите ѕвезди на Баерн Минхен заминува во ПСЖ

Проблеми за Ковач: Една од најголемите ѕвезди на Баерн Минхен заминува во ПСЖ

Во финишот на преодниот рок францускиот шампион спрема мега трансфер, во Париз би требало да пристигне можеби најдобриот дефанзивец на Баерн Минхен и на Германија.

Жером Боатенг е на прагот на трансфер во ПСЖ. За стоперот на Баерн заинтересиран беше Манчестер Јунајтед, но од таму понудија онолку колку што во Минхен би сакале. Меѓутоа, ПСЖ проблеми со парите нема, а дека трансферот би можел да биде реализиран потврди претседателот на клубот Ули Хенес.

-Постојат реални шанси трансферот да се оствари. Жером го извести Карл Хајнц Румениге дека сака да си замине. Ќе се однесуваме во склад со тоа, ќе најдеме и доведеме негова замена, изјави Хенес.