петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 46
home Фудбал

Проблеми за Артета, се повреди Лаказет

Проблеми за Артета, се повреди Лаказет

Тренерот на англисиот фудбалски клуб Арсенал Микел Артета се соочува со огромен проблем откако остана без уште еден стандарден фудбалер.

Александр Лаказет мораше да биде заменет во второто полувреме и сега го очекува пауза од терените.

За ваков вид на повреда на мускулот вообичаената пауза изнесува еден месец, а доколку лекарските прогнози се остварат Артета ќе остане без францускиот ас во клучниот дел од сезоната.

 

Коронавирус