вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 60
home Фудбал

Пријателството на Меси и Ди Марија е поголемо од било какво ривалство (видео)

Пријателството на Меси и Ди Марија е поголемо од било какво ривалство (видео)

Барселона вчера беше елиминирана од Лигата на шампионите.

Пари Сен Жермен беше подобар од Каталонците со вкупни 5:2.

На тој начин Лионел Меси се прости од Лигата на шампионите. Покрај случувањата на теренот она што привлече внимание е средбата на Меси и Ди Марија после натпреварот.

Двајцата се добри пријатели и затоа не чуди што Ди Марија го тешеше Лео по натпреварот. Нивното пријателство е поголемо од било какво ривалство, а овие сцени се доказ.

Коронавирус