петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Фудбал

Претседателот на Интер го блокираше трансферот на Наинголан во Каљари

Претседателот на Интер го блокираше трансферот на Наинголан во Каљари

Играчот за врска на Интер, Раџа Наинголан сакаше да се врати во Каљари. Тој се согласи на условите за личен договор, но трансферот го блокираше претседателот на миланскиот клуб Стивен Жан, пишува „Ла Газета дело Спорт“.

Раководството на Интер бараше најмалку 10 милиони евра за играч. Клубовите не можеа да се договорат.

Минатата сезона Наинголан беше на позајмица во Каљари. Играчот од средниот ред тогаш одигра 29 натпревари на сите турнири, постигна шест гола и седум асистенции.

Договорот на Белгиецот со Интер важи до јуни 2022 година. (МИА)

Qatar 2022