сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 100
Во живо

30-та Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Претседателот на ФФМ Мухамед Сејдини го предаде шампионскиот пехар на Шкендија (ВИДЕО)

Претседателот на ФФМ Мухамед Сејдини го предаде шампионскиот пехар на Шкендија (ВИДЕО)

Шкендија  официјално е македонскиот фудбалски шампион на Македонија за сезоната 2020/21. По завршување на мечот, како што и доликува, претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини го предаде шампионскиот пехар на капитенот на тетовци Егзон Бејтулаи.

ЕУРО 2020

Македонија