среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 149
home Фудбал

Претседател на фудбалски клуб позитивен на коронавирусот

Претседател на фудбалски клуб позитивен на коронавирусот

Италијанскиот фудбалски третолигаш Новара потврди дека претседателот Маурусио Руло е позитивен на коронавирус и во наредниот период ќе биде во изолација.

Како што се наведува со клупското соопштение, Руло не се чувствувал добро по враќањето од службено патување во Германија и веднаш се обратил за помош.

Медицинска екипа земала брис од Руло и го пратила на тестирање во лабораторија од каде пристигна повратна информација дека е позитивен на новиот коронавирусот.

Локални избори 2021