среда, 25. мај 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Фудбал

Преку четири милиони билети продадени за Мундијалот во Русија

Преку четири милиони билети продадени за Мундијалот во Русија

За Светското фудбалско првенство во Русија до сега се продадени повеќе од четири милиони билети.

Повеќето се купени од руски навивачи, а од странските најзаинтересирани се од Германија, а по нив следуваат фановите од Аргентина и од Мексико.

Втората етапа на продажба започна на 5 декември 2017 година и е поделена на две фази, првата до денеска, а втората од 31 март до 3 април.

Светското првенство во Русија ќе се одржи од 14 јуни до 15 јули.

Коронавирус